10 najlepszych prezentów dla dzieci na Mikołajki

Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta…Jeśli nie masz pojęcia co kupić dzieciom z okazji Mikołajek, przeczytaj poniższy wpis. Żadna z propozycji nie znalazła się na liście przypadkowo, a została wyselekcjonowana tak, aby każdy chłopiec i dziewczynka zapamiętał ten dzień na długo. Co kupić na Prezent na mikołajki dla dzieci w szkole? Przeczytaj poniższy wpis.

Klocki

Klocki to bardzo dobry pomysł na prezent, ponieważ oprócz dobrej zabawy, gwarantuje również rozwój dziecka. Dzięki nim dziecko ćwiczy sprawność rąk, wyobraźnie, oraz rozwija kreatywność. Na rynku dostępne są klocki dostępne dla różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych dobre będą klocki gumowe, miękkie, o dużych kształtach. Dla dzieci powyżej drugiego roku życia dobrym pomysłem będzie lego duplo, a dla starszej grupy klasyczne lego, bądź inne klocki konstrukcyjne.

Gry familijne

Ten pomysł jest równie dobrze, z uwagi na fakt integrowania ze sobą przy domowym stole członków rodziny. Granie w gry również ma walor edukacyjny. Dzięki nim, dziecko może poznać otaczający je świat. Gry familijne można podzielić na gry ruchowe takie jak Twister, czy gry karciane takie jak Uno. W czasie świąt każda z nich się sprawdzi.

Puzzle

Wspaniałym dodatkiem do świątecznej skarpety będą różnego rodzaju puzzle, dostosowane tak samo jak klocki do pewnego kryterium wiekowego. Dla najmłodszych puzzle będą dwuelementowe, najczęściej wyprodukowane z grubej tektury dla bezpieczeństwa zabawy. Wraz z wiekiem poziom trudności ułożenia puzzli zwiększa się poprzez ilość elementów w układance. Puzzle mają również walor rozwojowy. Dzięki nim dziecko się wycisza, ćwiczy koncentracje, oraz relaksuje.

Ponadto, poza wymienionymi pomysłami, należy wziąć pod uwagę hobby, oraz zainteresowania osoby, którą chcemy obdarować- jeśli jest to starsze dziecko. W zależności od tych czynników dobrymi prezentami mogą być:

-zdalnie sterowane pojazdy

-książki

-plastikowe pistolety

-nowe przybory szkolne

-karnety na basen

-wyjście do kina

-piasek kinetyczny

-zegarek

-słuchawki bezprzewodowe

-bluza z ulubioną postacią

-kolorowanki

-ciastolina